Blog
Taki sobie
slej2
6 obserwujących 119 notek 90043 odsłony
slej2, 15 lipca 2017 r.

Dlaczego uparliście się wejść pod kaczy but?

96 1 0 A A A

    Salon24 zawsze był propisowsi ale kiedyś był niezależny i mimo że pis zawsze miał tu przewagę kiedyś była tu różnorodność poglądów. Niestety nastała dobra zmiana PZU, Orlen i inne państwowe spółki sponsorują ten portal i jak widać wymagają wierności jedynej słusznej doktryny partii rządzącej. niezależność niezależnością a pieniądze pieniędzmi. Z niezależności salonu24 nic wiele nie zostało, salon24 stał się miejscem propagandy partii rządzącej i nie ma tu miejsca na tych co myślą inaczej, widać to nieustannym spadku odwiedzin i piszących tu blogerów.


     Zawsze wydawało mi się że Polacy niejako genetycznie mają zakodowane nieposłuszeństwo i chęć łamania zasad. Polacy nigdy w całej historii nie podali się ślepo żadnej władzy. Może z wyjątkiem władzy pierwszych piastów o której za dużo nie wiemy ale która musiała być zapewne bardzo brutalna, to Polacy nigdy nie podali się władzy autorytarnej. Owszem Polska znajdowała się pod taką władzą ale z tego co wiemy z historii (nie wiem na ile można temu ufać) społeczeństwo Polskie zawsze z taką władzą walczyło na śmierć i życie. Polacy nigdy nie stworzyli dyktatorskich rządów nawet w dwudziestoleciu międzywojennym kiedy były rządy częściowo autorytarne i delegalizowane były partie ekstremistyczne ale taka była wtedy konieczność. W tamtym okresie niektóre partie nieuznające ustalonego status quo i chcące rewolucji były zagrożeniem dla nowo powstałej państwowości. Demokracja dwudziestolecia międzywojennego mimo że pozostawiała wiele do życzenia to jednak nie była dyktaturą jednego człowieka i w demokracji tej było miejsce dla partii lewicowych, prawicowych jak i liberalnych. Nikt nawet nie śmiał pomyśleć o władzy monopartyjnej. Wydawało mi się że rządy jednej grupki ludzi reprezentująca jedynie własne interesy jest po prostu w sprzeczności do mentalności Polaka.

     I nagle pewnego dnia budzę się w całkiem innej rzeczywistości. Być może moja opinia o Polakach jako ludzi wolnych, którzy wolą umrzeć aniżeli dostać się pod czyiś but, którzy niejako z definicji z dniem poczęcia są przekorni i nigdy nie zgodzą się na to by ktoś im mówił jak mają żyć i co mają robić były tylko moimi wyidealizowanym obrazem Polaków. Może bardziej chciałem aby tak było a rzeczywistość to zweryfikowała. Nagle 1/3 narodu ślepo wieży prezesowi w każde jego słowo i niejako pcha się pod jego but oddając mu swoją duszę, druga 1/3 coś tam próbuje zrobić ale sama nie wie co chce a ostatnia część ma wszystko w nosie. Jak się okazało 500 miesięcznie jest to cena za uwielbienie, dzisiaj dał Kaczyński (oczywiście nie ze swojej kieszeni ale dla was to bez znaczenia), jutro jak Markel go przebije i da 600 to wszyscy będą wychwalać Niemieckie panowanie w Europie a jak Putin ich przebije i da 700 to z pewnością część Polaków z powrotem powiedzą że wczoraj byli Polakami ale dzisiaj są Rosjanami. Polacy po raz kolejny się sprzedali i nic więcej ich nie interesuje.

     W ostatnich dniach wykorzystując przerwę wakacyjną PIS pod pretekstem uzdrowienia sądownictwa przeprowadza ich upartyjnienie. Sędziowie też ludzie jedni sądzą lepiej inny gorzej ale jak do tej pory sądy były niezależne od polityków. Co znaczy niezależne? Znaczy to że sędzia orzekał według swojej wiedzy i doświadczenia a polityk nie miał narzędzi by wpływać na wyroki sądów. Co by polityk nie robił nie miał wpływu na orzeczenie sądów. Teraz zwykłą ustawą chcą usunąć sędziów którzy nie chcieli orzekać tak jak im prezes kazał i osadzić na ich miejsce swoich ludzi którzy będą wykonywać wolę partii rządzącej. A jeżeli któryś z sędziów by się zbuntował to są narzędzia jak takiego nieposłusznego sędzi się pozbyć.


BRAWO POLACY SAMI WCHODZICIE POD BUTA PREZESA.


    Tak nie ma w żadnym demokratycznym państwie i argument jakoby tak było w innych państwach kolejnym przeinaczaniem rzeczywistości. Owszem w innych państwach politycy mianują sędziów ale ograniczony wpływ na wystawianie kandydatów.

     Mamy już upartyjnioną policje i wojsko które przeszły czystki polityczne, mamy upartyjnioną prokuraturę prowadzące polityczne śledztwa jak na Piniora, Wałęsę, Tuska, kierowcę seicento czy innych i jedynie brakuje politycznych sędziów którzy wyprodukowane dowody uznają. Wszelkie dowody jakie do tej pory przedstawił pis okazały się polityczną propagandą opartą na krętactwie i pomówieniach, żaden niezawisły sąd tak spreparowanych dowodów nie uzna. Nie dało się znaleźć uczciwie dowodów, to znajdą teraz sędzie który na podstawie tych pomówień będzie skazywał ludzi dla władzy niewygodnych. Dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie.

     Zrobiliście mamie na złość i złamaliście sobie nogę. Jeżeli teraz wejdziecie w konflikt z pis państwem nie macie żadnych szans. Prokuratura przedstawi takie dowody jak trzeba i a sędzia wyda wyrok taki jak mu prezes nakaże. Patrzę na to i nie wierzę, może jednak Polskie Społeczeństwo zatrzymało się w rozwoju gdzieś na etapie feudalnym i jeszcze nie dojrzeliśmy do wolności obywatelskich i do niezależnych sądów. Akurat obecnie nie ma jakiejś siły która chciała by narzucić rządy autorytarne z zewnątrz, więc mądrzy Polacy postanowili sobie takie rządy autorytarne rodem z XIX sami stworzyć. Przeraża mnie to jak Polacy za trochę patriotycznej propagandy i za jakieś ochłapy tak łatwo się sprzedali w niewolę. W momencie kiedy jakikolwiek polityk ma wpływ na wyroki sądów to wtedy kończy się już demokracja i państwo prawa a zaczyna się autorytaryzm. To sąd najwyższy zatwierdza wyniki wyborów, czyli po wejściu tych przepisów Ziobro mianuje sędziów którzy będą rozstrzygać o wynikach wyborów. Jak to mówią nie ważne kto głosuje, ważne kto liczy głosy. Daje to całą gamę możliwości do nadużyć, w sprawach spornych sędzia pisowski sędzia będzie rozstrzygał na korzyść swojej partii lub jeżeli wybory okażą się dla pisu niekorzystne to je unieważni. Dowód się znajdzie nie takie dowody pis robił.

     Brawo dopięliście swojego i cofnęliście nas do PRL, czy czujecie się usatysfakcjonowani?


P.S.

     Jak widać po ostatnich ruchach rządu mimo że oficjalnie nagle od sześciu miesięcy mamy duży wzrost gospodarczy i o dziwo nagle nasze zadłużenie nie rośnie, to nagle rząd uszczelnia program 500+ i chce wprowadzać nowe podatki jak opłata paliwowa czy podatek od galerii handlowych. Bardzo dziwna sytuacja że w momencie gdy mamy oszałamiająco dobre wyniki budżetowe zamiast obniżać podatki rządzący chcą je podnosić.

     Nie jestem z pisu więc nie będę rzucał oskarżeń bez pokrycia ale coś mi tu nie gra. PIS już wielokrotnie produkował prawdę dlatego nie ufam wiadomością obecnej władzy i bacznie będę ją pod tym kątem obserwował.


Zapraszam też do przeczytania innej mojej notki.

Mój dom murem podzielony, podzielone murem obie strony.

http://przestrzen2.salon24.pl/792550,moj-dom-murem-podzielony-podzielone-murem-obie-strony

Opublikowano: 15.07.2017 12:30.
Autor: slej2
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Przecież to pis używa prokuratury do politycznych celów to przecież patriotyzm, jakby to PO...
  • "Przyszłość po upadku PiS" Może w końcu wróci normalność.
  • "umiesz wyjaśnić, dlaczego 2 na 3 napisałeś dobrze? :P" Aby sprawdzić czy ktoś przeczytał...

Tematy w dziale Kultura