11 obserwujących
219 notek
116k odsłon
1084 odsłony

Jarosławie i Mateuszu! Nie idźcie tą drogą!

Wykop Skomentuj57

Jerzy Meysztowicz (Nowoczesna) wykrzyczał przed chwilą w studio programu „Minęła dziewiąta”, to co politycy opozycji powtarzają od miesięcy (odkąd triumfy święci polityka gospodarcza, społeczna i socjalna „dobrej zmiany”). Zbliża się spowolnienie gospodarcze i kiedy zawita do Polski, utrzymanie tych wszystkich programów socjalnych, tego 500+, nie będzie możliwe albo budżet państwa eksploduje! PiS więc albo oszukuje wyborców albo pcha Polskę wprost do katastrofy!


Ja bym nie lekceważył tych słów! Wystarczy przecież spojrzeć na to, co dzieje się u naszych zachodnich sąsiadów, gdzie spowolnienie gospodarcze trwa od co najmniej początku tego roku. Wszystkie programy społeczne i socjalne zostały drastycznie ograniczone. Takie zasiłki dla bezrobotnych „obcięto” o 150%!!! (wg skali niejakiego Wałęsy). Emigranci z Afryki i Bliskiego Wschodu są masowo odsyłani do swoich ojczyzn. Płace zostały zamrożone! A gdzieniegdzie – obcięte! Inflacja mimo to szaleje! Dlatego znacznie  podniesiono stopy procentowe! Są to posunięcia konieczne w sytuacji, w jakiej znalazły się Niemcy. Są to posunięcia, do wprowadzenia których trybem wyprzedzającym, w dramatycznych wystąpieniach, posłowie naszej opozycji starają się nakłonić rząd Mateusza Morawieckiego.


Tymczasem, co robi rząd „dobrej zmiany”, zaczadzony zgubną żądzą utrzymania za wszelka cenę władzy w swoich rękach? Wszystkiemu zaprzecza! A już najbardziej tym informacjom, o „obcięciu” w Niemczech wysokości zasiłków dla bezrobotnych o 150% !!! (wg skali niejakiego Wałęsy). A ponadto śle w przestrzeń publiczną, opracowania i analizy przekupionych urzędników i pseudouczonych ekonomistów, które mają otumaniać i zatruwać umysły tych jeszcze logicznie myślących obywateli. Ot chociażby takie opracowanie, którego fragmenty przytaczam:


„W świetle rozczarowujących danych z sektora przemysłowego jest właściwie przesądzone, że w Ii kw. br. koniunktura w gospodarce niemieckiej nie ulegnie istotnej poprawie. Wobec słabości sektora eksportowego jasnym punktem pozostają konsumpcja prywatna i budownictwo, napędzane m.in. wzrostem płac i niskimi stopami procentowymi.”


„ …fatalne wyniki wyborcze SPD oraz spadek poparcia dla chadeków sprawia, że klimat dla nowych programów infrastrukturalnych i społecznych jest obecnie znacznie bardziej korzystny niż w czasach, gdy ministrem finansów był „jastrzębi” Wolfgang Schäuble. Oprócz dużego pakietu inwestycji i zwiększenia świadczeń socjalnych zawartego w umowie koalicyjnej…”


                                                                                                                                                                                    hilary2


Wykop Skomentuj57
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka