Taki sobie
Zawsze warto być człowiekiem
13 obserwujących
315 notek
321k odsłon
261 odsłon

To nie jest stan nadzwyczajny, a tak będzie wyglądać PISnormalność na przyszłe dekady.

Wykop Skomentuj11

    Zamknięcie obywateli w domach pod karami wysokiej grzywny lub nawet groźbą pozbawienia wolności jest ograniczeniem swobód obywatelskich. Oczywiście takie sytuacje w Państwach demokratycznych są dopuszczalne ale tylko w stanach wyjątkowych. Otóż jest zagrożenie, wprowadza się stan wyjątkowy a gdy stan wyjątkowy mija przywracane są wszystkie swobody obywatelskie. Problem polega na tym że w Polsce według rządzących nie ma stanu wyjątkowego, czyli nastaje nowa normalność która najprawdopodobniej nie minie wraz z zagrożeniem epidemią lub ewentualnie zostanie w gestii dobrej woli reżimu nieco poluzowana. Jednak jedynie naiwniak może oczekiwać że politycy którym da się taką władze absolutną tak po prostu z niej zrezygnują. Skoro udało się zamknąć obywateli, to tak po prostu się ich już nie wypuści.

    Pod pretekstem zagrożenia epidemiologicznego wprowadzono w Sejmie głosowanie zdalne, co wzbudzało jak się okazało słuszne spore obawy. Otóż takie głosowanie znacznie ogranicza możliwość działania i krytyki tego co jest procedowane, ponieważ działania na odległość są dużo mniej efektywne. Po za tym w kluczowych głosowaniach może się okazać że komuś "niechcący" nie zadziała sprzęt lub nastąpi inna awaria, w końcu cały system jest robiony na kolanie w ostatnich kilku dniach i taki system decyduje o ważności głosowania.

    Oczywiście że takie głosowanie w obecnej sytuacji jest usprawiedliwione aby jak najszybciej podjąć kluczowe działania awaryjne, jednak rządzący nie powinni nadużywać zaufania i nie wykorzystywać nadzwyczajne (według rządzących normalnej) sytuacji do realizacji swoich korzyści politycznych. Oczywiście PIS nie byłby sobą gdyby nie skorzystał z nadarzającej się okazji (epidemii która przyniesie mnóstwo zgonów) i nie zaczął realizować sowich kontrowersyjnych celów politycznych. Nie informując o tym wcześniej nikogo, w nocy, pod pretekstem tarczy antykryzysowej wprowadza się drastyczne zmiany w kodeksie wyborczym na sześć tygodni przed wyborami, oczywiście bez dyskusji, konsultacji czy przy wsparciu jakiś opinii eksperckich. PIS narzucił nowy kodeks wyborczy i postawił nową rzeczywistość głosowania korespondencyjnego.

     Ciekawe ile sześćdziesięciolatków+ którzy korespondencyjnie odda głos na PIS, jest w stanie samodzielnie myśleć i podejmować decyzje? Kiedyś zwożono tych których się dało do lokali wyborczych, teraz będzie można zdobywać ich głosy za pomocą personelu który się nimi opiekuje, za pewne często bez wiedzy i zgody głosujących. Ponadto możliwość głosowania korespondencyjnego mają mieć ludzie objęci kwarantanną, obecnie jest to 83 tyś osób i za sześć tygodni raczej nie będzie tych osób mniej a należy się spodziewać że będzie o wiele więcej. Jak w sześć tygodni wprowadzić skuteczny, uczciwy i tajny system głosowania korespondencyjnego dla tych osób? Mamy otwartą kolejną drogę do ogromnych oszustw wyborczych, bo nikt nie będzie w stanie tego kontrolować. Pozostaje pytanie co z milionami Polaków za granicą którzy z powodu epidemii na pewno nie będą mieli możliwości głosować? A co z kampanią wyborczą gdy jest zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób? Obecnie na Białorusi opozycja ma większe swobody działania niż w Polsce.


    PIS wprowadzając kolejne kontrowersyjne zmiany w funkcjonowaniu Państwa pod osłoną nocy, przy użyciu głosowania na odległość i pod przykryciem tarczy antykryzysowej umacnia swoje autorytarne rządy. Pokazuje że aktualne jest stare pisowskie powiedzenie, po trupach (smoleńskich, wirusowych) do celu a priorytetem w tych trudnych czasach jest za wszelką cenę utrzymanie się przy korycie. Dla swojego zdrowia zostań w domu do wyborów, a potem narażaj je aby oddać głos na jedyną słuszną partię rządzącą Narodem.

    Morawiecki już przygotowuje nas do wyjścia z UE manipulując że rzekomo nie dała ani grosza na walkę z korono-wirusem, co oczywiście jest nieprawdziwą propagandą. UE przeniosła środki z innych celów na walkę z kryzysem spowodowanym korono-wirusem, oczywiście że nie są to ekstra pieniądze bo takich UE nie ma. Budżet UE jest ze składek członkowskich i to jak jest on rozdysponowany ustala się w planach wieloletnich, tak że nie ma ekstra kasy którą można by teraz dysponować. Nie wiem na co liczy PIS, że teraz cała Europa która jest bardziej dotknięta epidemią będzie się ekstra zrzucać na Polaków? W końcu solidarność warchoła to dotacje które muszą płynąć do Polski, a jak inni potrzebują pomocy to niech sobie radzą sami. PIspaństwo nie może funkcjonować w obrębie UE, dlatego trzeba przygotowywać Polaków do opuszczenia organizacji która ogranicza ambicje obecnie nam panujących.


     I kto tera powstrzyma prezesa przed organizowanie igrzysk śmierci?

https://www.salon24.pl/u/przestrzen2/1030258,kto-odwazy-sie-powstrzymac-prezesa-przed-zorganizowaniem-igrzysk-smierci-czyli-wyborowWykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka