Blog
Krytyka Katolicka
humanavitae
humanavitae Student Obrońca Życia
1 obserwujący 21 notek 8772 odsłony
humanavitae, 7 listopada 2018 r.

Czas na emisję mocnego filmu pro-life w Polsce!

66 0 0 A A A

W USA wielką furorę robi film oparty na faktach i wręcz dość makabryczny na pierwszy rzut oka. Jest to pierwszy tego typu film na świecie. Połączenie dość znanego w Polsce  ,,October Baby'' z serialem akcji rodem z Netflix czy też HBO. Pieniądze na ten film zostały zebrane w wyniku publicznej zbiórki pieniędzy. Obecnie kina amerykańskie mimo tego, że dość sporo odnoszą korzyści finansowych niezbyt chętnie go pokazują swoim widzom ponieważ międzynarodowa organizacja z milionami na koncie i mająca na sumienia miliony istnień Planned Parenthood ma dość duży wpływ nie tylko na polityków, korpolacje ale również media.


Kim był Kermit Gossnell?


image

Jest to pochodzący z Filadelfii morderca dzieci poczętych. Przez 17 lat pozbawił życia bez żadnych wyrzutów sumienia mnóstwo istnień. Został w końcu w 2013 roku osądzony i skazany. To co prawda udowodniono mu tylko 3 zbrodnie na noworodkach które pierwotnie miały być poddane aborcji, ale i tak zarówno prokurator, sędzia oraz ława przysięgłych byli przerażeni. Proces ten był wyciszany w nastawionych pro-choice mediach. Jednak nie udało się!Kermit Gossnell był rzeżnikiem. Jako lekarz złamał wszystko co możliwe w etyce zawodowej byleby tylko zarobić pieniądze i spełniać swoje niekiedy erotyczne fantazje. Przechowywał fragmenty ciał martwych dzieci. Miał również swoją metodę przeprowadzania aborcji w sytuacji gdy zawiodły te ,,tradycyjne''. Nożyczkami przecinał rdzeń kręgowy. Również kobiety też padały ofiarami jego. Wśród zarzutów wymieniono doprowadzenie ,,nieumyślne'' do śmierci pacjentki. Okazało się też, że winę za działania ,,lekarza'' ponoszą też władze mające w swoich kompetencjach kontrolowanie działalności tego typu placówek.


Film nie został pierwotnie napisany pod tezę. Reżyser od początku założył, że film ma wzbudzić dyskusję wśród widzów, ale nie ukrył tego że zdecydowanie zachęca do piętnowania postawy głównego bohatera swojego dzieła. Autorami scenariusza są irlandzcy reporterzy Phelim McAleer i Ann McElhinney. Ich książka trafiła na listę bestsellerów Amazona. Nawet liberalny FORBES docenił film w przeciwieństwie do New York Times, który dopuścił się cenzury na swojej liście niewygodnej dla lewicy pozycji. Jednak sądząc po okładce nie trwało to długo.


image


Mimo tego, że nie ma wprost słowa aborter w tytule jednak nie można przestać myśleć o tym. Niewątpliwie przyznaję rację, że Polska raczej nie pasuje do amerykańskiej rzeczywistości określonej opartym na kłamstwie wyroku Roe vs. Wade. Teraz warto powiedzieć o filmie ,,Kler''. Wzbudził ogromne zainteresowanie a skutki jego są widoczne po dziś dzień. Raz pozytywne a raz negatywne. Warto jest się zainteresować tym filmem ze względu na to, że nie stanowi on dokumentu lecz prawdziwy film fabularny zapewniający autentyczne doznania. Liczę na to, że znajdzie się w naszym kraju dystrybutor który przygotuje polską wersję językową. Również myślę, że aktem odwagi ze strony prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego byłaby emisja tego filmu w tzw. prime-time choćby na antenie TVP Kultura czy też TVP2. Skoro w lipcu zeszłego roku był do obejrzenia ,,Zakazany Bóg'' na antenie TVP1 o męczennikach z Barbastro to dlaczego historia seryjnego mordercy i dzieciobójcy ma nie zostać przedstawiona nam.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Naprawdę? Chyba z nia jest coś nie tak.
  • @Harcownik Pani Gersdorf naprawdę życząc jej zdrowia  niech przejdzie na emeryturę dość...
  • @Zd No Tak było podczas wojny domowej w hiszpanii odpowiedzialność zbiorowa która...

Tematy w dziale Kultura