Triglav80 Triglav80
255
BLOG

Ukraińskość - cz. II

Triglav80 Triglav80 Historia Obserwuj temat Obserwuj notkę 4

Ukrainizm – wersja druga: Doncow, Bandera, Lwów

    Apostołem ukrainizmu w dojrzałej wersji jest Dmytro Doncow. Psychopata, tworzy ukraiński „nacjonalizm integralny”. Pochodził z Małorosji, przez kilkanaście lat mieszkał w Melitipolu w Noworosji, w 1908 r. mając 25 lat wyjechał z Rosji do Lwowa, tu nauczył się w sposób poważny ukrainizmu. W 1926 r. wydaje programową książkę „Nacjonalizm”. Treść: darwinizm społeczny, szowinizm narodowy. A oto stworzony pod jego egidą dekalog z 1929 roku, najważniejszy dokument ukrainizmu, bo przyswajalny dla szerokich mas:
„Ja - Duch odwiecznej walki, który uchronił Ciebie od potopu tatarskiego i postawił między dwoma światami, nakazuję nowe życie:
Zdobędziesz państwo ukraińskie albo zginiesz walcząc o nie.
Nie pozwolisz nikomu plamić sławy ani czci Twego Narodu.
Pamiętaj o wielkich dniach naszej walki wyzwoleńczej.
Bądź dumny z tego, że jesteś spadkobiercą walki o chwałę Trójzęba Włodzimierzowego.
Pomścij śmierć Wielkich Rycerzy.
O sprawie nie rozmawiaj z kim można, ale z tym, z kim trzeba.
Nie zawahasz się spełnić największej zbrodni, kiedy tego wymaga dobro sprawy.
Nienawiścią oraz podstępem będziesz przyjmował wrogów Twego Narodu.
Ani prośby, ani groźby, tortury, ani śmierć nie zmuszą Cię do wyjawienia tajemnic.
Będziesz dążył do rozszerzenia siły, sławy, bogactwa i obszaru państwa ukraińskiego nawet drogą ujarzmienia cudzoziemców.”
Czy można sobie wyobrazić, że tego typu dokument jest podstawą życia narodowego Włochów, Francuzów, Niemców, Rosjan, Polaków, starych narodów o 1000 letniej historii? To zbiór zasad totalitarnej sekty. I powstaje w Wiedniu w 1929 roku sekta, Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów. Podąża starym szlakiem, pieniądze od Niemców, terror w Polsce. OUNowcy nie są w stanie działać w Ukraińskiej Socjalistycznej Republice Radzieckiej, bo NKWD jest tak samo złe jak oni, a dysponuje przy tym całym aparatem państwa.

Stepan Bandera – krótko, bardzo krótko. Przywódca OUN od 1933 roku. Przestępca, terrorysta, skazany w Polsce na karę dożywocia przed wojną. Wypuszczono go z więzienia we wrześniu 1939 roku. Z rodziny grekokatolickiego księdza, a jakże. 157 centymetrów wzrostu, inteligentny homoseksualny sadysta. Jak Nikołaj Jeżow. W 1957 roku zlikwidowało go KGB w Monachium.

Lwów. Symbol ukrainizmu 2.0 to pogrom lwowski w dniu 30 czerwca 1941 roku. Mord na bezbronnych, we Lwowie na Żydach. Pierwsza rzecz, którą robią Ukraińcy, gdy mają swobodę działania. Emblematyczne zdjęcie. Zakrwawiona około czterdziestoletnia kobieta w bieliźnie, z krzykiem ucieka przed oprawcami, zaraz upadnie na bruk…
https://pl.wikipedia.org/wiki/Pogromy_lwowskie_(1941)#/media/Plik:Lviv_pogrom_(June_-_July_1941).jpg
Jakie są zasadnicze przejawy politycznego życia swidomych Ukraińców w czasie II Wojny Światowej? To pomoc NKWD przy wywożeniu Polaków z Galicji i Wołynia na Syberię – listy proskrypcyjne, to pomoc gestapo i SS przy mordowaniu polskiej inteligencji – listy proskrypcyjne. To policja ukraińska, która uczestniczyła w 1941 i 1942 roku w mordach na setkach tysięcy Żydów. To ukraińscy wachmani w niemieckich obozach koncentracyjnych i w niemieckich obozach zagłady. To dobra, bezpieczna praca, wiążąca się z apanażami finansowymi w sam raz skrojonymi pod ciemnych chłopaków ze wsi. Można też zaspokoić swoją potrzebę sadyzmu. Podli OUNowcy w 1943 roku organizując czystkę etniczną narodu polskiego, aby ukryć swoją rolę dają wolną rękę zwykłej ludności ukraińskiej, czerni. Ukraińcy masowo mordują bezbronnych Polaków, minimalne szacunki to 100 tysięcy zamordowanych w potworny sposób Polaków – 60 tysięcy na Wołyniu, 30 tysięcy w Galicji, 10 tysięcy w „Zakerzoniu”. Sława Ukraini! Hirojam Sława! Do tego zaciągają się dziesiątkami tysięcy do dywizji Waffen SS Galizien, ale walka z Armią Czerwoną im ewidentnie nie wychodzi, jednostka zostaje zniszczona 16 lipca 1944 roku pod Brodami. W lipcu 1944 roku Armia Czerwona zajmuje Wołyń i Galicję. Zgodnie z układem polsko-radzieckim z 1945 roku nowa granica między Polską a ZSRR to tzw. linia Curzona.

I jak zwykle, ukrainizm ma znowu dużo szczęścia. Tak, NKWD/MGB ZSRR aresztuje po wojnie ok. 500 tysięcy członków UPA i jej sympatyków, ale uwaga, ci ludzie nie zostają rozstrzelani jakby się stało przy stawianych im zarzutach w latach 30., tylko jadą na specyficzne wieloletnie wakacje na Syberię. To czas po wojnie, wykrwawiony ZSRR musi dbać o każdą parę rąk do pracy, dlatego w zasadzie prawie wszyscy UPAowcy w latach 50. wracają do USRR – jak wspominał Warłam Szałamow Ukraińcy w łagrach wyróżniali się nieugiętością i samopomocą. Tak, nienawiść i fanatyzm to dobre spoiwo społeczne. Oczywiście, UPAowcy są likwidowani w walkach przez NKWD do lat 50. XX wieku, oczywiście ludzie winni mordów i złapani przez NKWD mają procesy i są skazywani na karę śmierci, ale to są niskie liczby. Nigdy w ZSRR tak naprawdę nie potępiono ukrainizmu. Stano tam na stanowisku, że był to polityczny ruch: „banderyzm, nacjonaliści ukraińscy”, a poza nim istniał zdrowy socjalistyczny naród ukraiński. W 1961 roku Nikita Chruszczow dokonał generalnej amnestii banderowców. Od tej pory były UPAowiec mógł podjąć w zasadzie każdą pracę w ZSRR (może poza KGB), np. mógł wstąpić do partii komunistycznej. Dygresja – ludobójstwo popłaca. Pierwszy prezydent Ukrainy Leonid Krawczuk wspominał, że w latach 50. XX wieku jako młody mężczyzna na zachodniej Ukrainie razem z kolegami uczył się banderowskiej politgramoty na zebraniach w polach obok wsi, że śpiewał z kolegami banderowskie pieśni. Co to znaczy? Było pewne, że nikt nie zdradzi… bo jego wioska w czasie II Wojny Światowej wymordowała wszystkich Żydów, Polaków, komunistów, Rosjan, Rusinów. Czysta rasowo ukraińska wioska, tysiące takich wiosek, złączonych węzłem wspólnej zbrodni. Swidomi Ukraińcy rozumieli, że należy brać władzę, wchodzić do partii komunistycznej. To praktyczni ludzie, którzy nauczyli się dużo od Żydów. Szacuje się, że w latach 70.-80. XX wieku na zachodniej Ukrainie, w kołach partyjnych na prowincji ponad 70 % członków władz partii komunistycznej to byli członkowie UPA, w bardziej pilnowanym przez KGB Lwowie liczba członków władz kół partyjnych wywodzących się z UPA dochodziła do 30 %. Pod koniec istnienia ZSRR w USRR mieszka ok. 11,5 mln Rosjan, czyli 22,3 % z 51,7 mln mieszkańców Ukrainy. Swidomi Ukraińcy (prawdziwi) w liczbie około 9 milionów mieszkają w Galicji i na Wołyniu. Ponad 25 mln ludzi, którzy mówią o sobie Ukraińcy, to w rzeczywistości ex Małorusini i ex Wielkorusowie, przynależni do kultury rosyjskiej/sowieckiej (mieszkający w centralnej i południowej części USRR). Do tego 1 milion prawosławnych Rusinów karpackich w obwodzie zakarpackim. Radziecka Ukraina w 1988 roku to najbogatsza republika ZSRR, PKB na głowę mieszkańca to ok. 150 % PKB na głowę mieszkańca PRL.
Dla pamięci. Ukraiński, banderowski Piemont po II Wojnie Światowej to Kanada. Przenoszą się tam setki tysięcy Ukraińców, w tym ukraińska elita narodowa z Waffen SS. Pierwsze pokolenie diaspory ukraińskiej wykonuje proste fizyczne prace, ale to ludzie zacięci, którzy jak wspomniałem wyżej nauczyli się wiele od Żydów galicyjskich – także metod pokojowego ujarzmiania innych narodów, i zostali dobrze zaprogramowani przez Niemców. Tworzą swoje organizacje, sieć wpływów. Dbają o wykształcenie dzieci. Dziś w praktyce tak zinfiltrowali Kanadę, że jej rząd robi to co chcą Ukraińcy, w zasadzie tak jak rząd USA robi to co chcą Żydzi. Ponadto, oczywiście USA dostrzega antyradziecki i antyrosyjski potencjał ukrainizmu, i jest jego następnym patronem po II Rzeszy Niemieckiej, Republice „Weimarskiej” i III Rzeszy Niemieckiej, od 1945 roku. W Monachium powstaje specjalna placówka CIA, która zajmuje się tylko tematem Ukrainy i Ukraińców – USA przejmuje ten temat, jak przejęło od Niemców temat technologii rakietowych i lotniczych, temat gazów bojowych, opracowania medyczne z obozów koncentracyjnych.

Triglav80
O mnie Triglav80

z południa kraju

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura