EdithKulpienski EdithKulpienski
593
BLOG

Lawendowe małżeństwo

EdithKulpienski EdithKulpienski Obyczaje Obserwuj temat Obserwuj notkę 56


Z pewnością i wy znacie przypadki związków, gdzie jedno lub oboje małżonków jest odmiennej orientacji seksualnej, a zawartych, by ukryć ten fakt. Co prawda w przeszłości było to dużo częstsze zjawisko niż obecnie, choć do dziś nie należy ono do rzadkości. Niektórzy geje ukrywają swoją orientację i żenią się z kobietami. Podobnie zresztą jak lesbijki wychodzące za mąż za mężczyzn. Jak to jest w ogóle możliwe?

Zjawisko to stało się rzadsze niż kiedyś, ponieważ zachowania osób homoseksualnych nie są już karane i społecznie tolerowane. Jest to jednak nadal bardzo powszechne w krajach, w których homoseksualizm jest niezgodny z prawem, albo społecznie nie akceptowany, a gdzie oczekuje się od ludzi wypełniania obowiązków wobec swoich rodzin, niezależnie od tego, jakie mogą być ich preferencje.

Nie ogranicza się to wyłącznie do zawierania małżeństw, ale również do płodzenia przez takie pary dzieci. Mówi się wtedy o osobach orientacji biseksualnej, które mogą być przede wszystkim zorientowane na osoby tej samej płci, a pomimo tego również zawierające związki małżeńskie z partnerami przeciwnej płci z tych samych powodów; ponieważ społeczeństwo nie daje im wolności wyboru. 

Niestety brak akceptacji ich orientacji prowadzi w wielu społeczeństwach do zawierania wymuszonych małżeństw, gdzie osoby te nie kochają swoich współmałżonków, ani nie czują do nich pociągu seksualnego. Wszyscy ci ludzie stają przed poważnymi wyzwaniami, by małżeństwa te funkcjonowały, a seks był jego częścią. Zapytacie, jak można uprawiać w ogóle seks, jeśli nie czuje się pociągu seksualnego do swojego partnera?! Nie oszukujmy się, w większości takich małżeństw seks należy raczej do rzadkości.

Zazwyczaj kończy się po urodzeniu dziecka. Jednak do tego momentu osoba o odmiennej orientacji zazwyczaj fantazjuje podczas jego uprawiania ze współmałżonkiem, wyobrażając sobie, że jest z kimś innym, kimś niesamowicie seksownym, kto naprawdę ją podnieca. Taka fantazja może zadziałać na tyle dobrze, że będzie ona uprawiać seks wystarczająco często, by zmylić partnera, pozostawiając go w przekonaniu, że jest wszystko w porządku.

To takie samo kłamstwo jak każde inne. Czyż ludzie nie kłamią na temat swojego samopoczucia, przepracowania czy przyjmowania leków, powodujących brak erekcji?! "Przepraszam, kochanie, nie dzisiaj, boli mnie głowa" Czyż nie brzmi znajomo? Homoseksualni mężczyźni w małżeństwach heteroseksualnych zdecydowanie nie są jedynymi osobami, które kłamią, by uniknąć seksu ze swoim partnerem.

Oczywiście taki seks nie jest satysfakcjonujący dla osoby homoseksualnej, ale czego nie robi się dla zachowania pozorów... Nie wyklucza to jednak tego, że może być troskliwym partnerem. Może nawet go kochać na swój sposób, jednak nigdy nie będzie to prawdziwie namiętne uczucie. Uczucie, które uczyni go szczęśliwym. To tak jak jedzenie tofu pozbawia głodu, ale nie ma się przyjemności z jego jedzenia. Należy pamiętać również o tym, że takie małżeństwo jest bardzo krzywdzące dla heteroseksualnego współmałżonka.

Jestem osobą, która chce być obiektywną w dzisiejszym absurdalnym świecie.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości